Jakou velikost?

Menstruační kalíšek LilCup je vyráběn ve dvou velikostech. LilCup je univerzální a vyhovuje většině žen. Lilcup paří mezi měkké kalíšky. Vyberte si vhodnou velikost dle níže uvedených informací:

menstruační kalíšek   Typ 1, velikost S s průměrem 43mm vhodný pro ženy před porodem ve 3 barvách: růžový, fialový, transparentní
menstruační kalíšek   Typ 2, velikost M s průměrem 45mm vhodný pro ženy po porodu ve 3 barvách: růžový, fialový, transparentní

Rozměry LilCup

Velikost 1 (neboli S)

  • průměr 43 mm
  • délka kalíšku bez stopky 57 mm
  • délka držátka 24 mm
  • max. objem 28 ml

Velikost 2 (neboli M)

  • průměr 45 mm
  • délka kalíšku bez stopky 57 mm
  • délka držátka 24 mm
  • max. objem 30 ml

menstruační kalíšek   Držátko (stopku) o velikosti 24 mm je možné libovolně zkrátit na délku, která Vám bude nejvíce vyhovovat. Držátko je možné i zcela odstranit. Věnujte prosím pozornost správnému zkrácení, aby nedošlo k poškození menstruačního kalíšku! Pro zkracování použijte ostrý nůž nebo nůžky.

menstruační kalíšek   Menstruační kalíšek není vhodné používat v období šestinedělí. Ženy potýkající se s problémem HPV viru kalíšek používat mohou, stejně tak je bezproblémové použití kalíšku při zavedeném nitroděložním tělísku. V případě, že porod byl císařským řezem, není pochva tak uvolněná jako u žen, které rodily fyziologicky. Bylo by tedy vhodné zakoupit kalíšek o menším průměru. U žen, které nemají pravidelný pohlavní styk, dochází ke zmenšení průměru pochvy (znatelné již po půl roce bez sexu). U žen, které aktivně sportují, je průměr pochvy výrazně užší, svaly pánevního dna jsou pevné. Může jim i po třicítce (i po porodu) vyhovovat také spíše kalíšek menší velikosti.

menstruační kalíšek   O velikosti kalíšku se můžete poradit se svým gynekologem. Nezáleží na tom, zda zná menstruační kalíšky (mnoho gynekologů u nás o této možnosti doposud neslyšelo). Když mu vysvětlíte, o co jde, určitě Vám dokáže říci, zda je Vaše pochva úzká nebo volná. Pokud používáte tampóny, je možné využít také této zkušenosti. Pokud Vám vyhovuje i tampón velikosti mini, je pravděpodobné, že Vám bude vyhovovat spíše malý kalíšek.

menstruační kalíšekmenstruační kalíšek   Pozor! Menstruační kalíšek Vás nechrání před otěhotněním ani před sexuálně přenosnými chorobami. Pokud byste pozorovala příznaky jako je bolest, pálení, dráždění, zánět v oblasti genitálií nebo potíže během močení, menstruační kalíšek vyjměte a kontaktujte svého lékaře. Menstruační kalíšek nemusíte vyndávat před močením, nebo když jdete na stolici, ale musíte ho vyjmout před pohlavním stykem. Nedoporučuje se půjčovat Váš menstruační kalíšek jiné ženě.

menstruační kalíšek   Pokud si nejste jistá jakou velikost menstruačního kalíšku zvolit, neváhejte nás kontaktovat: Kontaktujte nás

Email: lamagnolia@seznam.cz